Barbie Księżniczka i Piosenkarka

Jedną z najpopularniejszych w ostatnim czasie bajek Barbie jest Barbie Księżniczka i Piosenkarka. Bajka zabiera nas w rozśpiewaną i roztańczoną historię dwóch dziewczyn, z których każda pragnie być kimś innym niż jest w rzeczywistości. Bajce towarzyszą przepiękne piosenki, które łatwo wpadają w ucho i zapadają w pamięć.

Dziewczynki uwielbiają lalki Barbie, bardzo popularne są także bajki Barbie – animowane filmy z Barbie w roli głównej. Wygląda na to, że prawie każda dziewczynka zna piosenki z tych filmów i chciałaby dostać lalki o wyglądzie głównych bohaterek tych bajek. Firma Mattel oczywiście dostarcza takie zabawki.

Bajka Barbie Księżniczka i Piosenkarka

Barbie Księżniczka i Piosenkarka tak jak wskazuje tytuł pokazuje historię księżniczki Tori oraz bardzo znanej i popularnej piosenkarki Keiry. Barbie wciela się w rolę księżniczki Tori, która marzy o tym by zapomnieć o dworskiej etykiecie i obowiązkach księżniczki a zamiast tego żyć życiem swojej idolki Keiry i robić to co lubi robić najbardziej – śpiewać. Dobrze się składa – gdy Keira przyjeżdża koncertować do królestwa w którym mieszka Tori, dziewczyny spotykają się i okazuje się, że są do siebie bardzo podobne… Generalnie różnią się tylko kolorem włosów – Tori jest blondynką a Keira brunetką. Obie także posiadają magiczne przedmioty, które pomagają zmieniać się im  w mgnieniu oka. Tori potrafi zmieniać fryzury i kolor włosów, natomiast Keira magicznie zmienia kreacje. Szybko poznają swoje tajemnice i pragnienia i za pomocą magicznych przedmiotów zamieniają się rolami. Keira pragnie zakosztować życia prawdziwej księżniczki, a Tori zobaczyć jak się żyje poza murami zamku. Jako że Keira jest jej idolką (wystrój pokoju Tori wygląda jak świątynia Keiry) Tori zna wszystkie utwory wykonywane przez Keirę na koncertach.  I tu rozpoczyna się cała przygoda… Oczywiście w grę wchodzi zły charakter – zadufany w sobie agent Keiry. Jak na bajkę dla dziewczynek jest dużo magii – w zamku zamieszkują wróżki , które strzegą magicznego krzaku, zapewniającego królestwu dobrobyt. Dziewczyny po zamianie doskonale się bawią, ale także odnajdują własne drogi do szczęścia. Przed nimi wielkie wyzwanie aby uratować przed złym agentem Keiry całe królestwo. Jako najlepsze przyjaciółki Tori i Keira wszystkiemu podołają. Barbie Księżniczka i Piosenkarka to opowieść o przyjaźni, poszukiwaniu własnej drogi w życiu, obowiązku i lojalności zaserwowana w pięknej muzycznej otoczce.

Lalki Barbie Księżniczka i Piosenkarka

Barbie Księżniczka i Piosenkarka

Można kupić lalki Barbie przedstawiające Tori i Keirę oczywiście w swoich formalnych strojach balowych. Jednak ich stroje mogą się zmieniać. Wieczorowy strój Keiry transformuje się w strój gwiazdy sceny w ciągu paru sekund. Jej włosy z ciemnych można zmienić w fioletowo brązowe przez obrót górną częścią głowy lalki. Strój Tori Barbie także zmienia się w podobny sposób, w jej włosach mogą pojawić się kolorowe „sceniczne” pasemka a długa balowa suknia przemienić się w oryginalny sceniczny strój piosenkarki. Obydwie lalki dostarczane są z koroną, naszyjnikiem z przyciskiem,mikrofonem i obracanymi włosami. Można odtworzyć także momenty z bajki Barbie Księżniczka i Piosenkarka, ponieważ nasze lalki bohaterki odtwarzają fragmenty ulubionych utworów z bajki – wystarczy tylko nacisnąć kamień zamontowany w naszyjnikach naszych lalek i lalki wyśpiewują piosenki. Niestety są to krótkie fragmenty, jednak dłuższe niż w wersji demo. Jak śpiewają lalki można zobaczyć na poniższym filmie.  Do zestawu oczywiście można dokupić księcia w wieczorowym stroju, aby odtwarzanie scen z filmu było kompletne ;). Zabawa nie będzie miała końca.

Zabawki są odpowiednie dla dziewczynek w wieku od 3 lat i gwarantuję, że ich zmienność i interaktywność zapewni wielogodzinną zabawę z bohaterkami ulubionej bajki.