Jak uszyć lalkę?

filcowa_laleczka

Lalka Filcowa

Nie masz pomysłu na kreatywne zabawy dla dziewczynek? A może coś wspólnie uszyć – wyczarować coś własnoręcznie i ozdobić? Tak, to jest to, co dziewczynki uwielbiają. Wystarczą nożyczki, arkusze papieru, dekoracje – na przykład zakupione w Empiku. Do tego materiały, igła i nici. Można uszyć torebkę, można wyczarować własnego misia z guzikowymi oczkami, można też stworzyć swoją własną lalkę szmaciankę. Gwarantuję, że własnoręcznie wykonana lalka będzie tą ulubioną, ukochaną :).

jak uszyć lalkę

jak uszyć lalkę

A co w sytuacji, gdy nie mamy zdolności krawieckich i manualnych lub czasu, by to wszystko przygotować? Nie poddawajcie się. Zawsze istnieje rozwiązanie, a nie warto rezygnować ze świetnej zabawy i frajdy, jaką jest własnoręczne zaprojektowanie, przygotowanie i wykonanie zabawek. Z pomocą przychodzi nam firma STNUX. Wśród produktów znajdziemy całą serię „Filcowych Robótek” i  w dodatku jest ona odpowiednia jako zabawy dla dziewczynek od lat 5.
Znajdziemy wśród gotowych, świetnie przygotowanych zestawów proste dekoracje z wyciętych już filcowych i kolorowych elementów. Wystarczy tylko wszystko zszyć (za pomocą dołączonych akcesoriów) i udekorować. Tym sposobem możemy stworzyć też różnorodne, kolorowe filcowe torebeczki, a nawet lalki szmacianki – od tych prostych aż po księżniczki w uroczych koronach i sukienkach. Jest to świetna, rozwijająca umiejętności manualne zabawa dla dziewczynek.

filcowa_torebka

Filcowa torebka dla dziewczynki

Zobaczmy, jak możemy uszyć własną lalkę…

Do wyboru mamy cztery laleczki filcowe, blondynka w niebieskiej sukience to Emilka, mamy też Zosię i Madzię oraz

jak uszyc lalke

Filcowe Robótki Emilka

. Taki filcowy zestaw zawiera: filcowe kawałki materiału, przygotowane do zszycia oraz dekoracje: kolorowe koraliki, guziczki, kolorowe nici i wypełniacz, który wypcha naszą lalkę. Zestaw też zawiera dużą i bezpieczną plastikową igłę a także szczegółową instrukcję jak uszyć laleczkę.
Możesz też wyczrować własną Księżniczkę, to wyboru cztery modele w tym księżniczka Julia i księżniczka Karolina. Dodatkowo zawierają materiały na sukienkę oraz koronę.
Zszywanie polega na przeciąganiu nitki przez fabrycznie przygotowane dziurki w kawałkach filcu z zakupionego zestawu. Jest to proste i nie sprawi większych trudności nawet czterolatce. W przypadku młodszych dziewczynek jednak lepiej by była to zabawa w towarzystwie dorosłych. Zabawa jest wciągająca, bo która dziewczynka nie chce uszyć własnej lalki. Być może potem samodzielnie spróbuje stworzyć dla niej kolekcję ubranek – wystarczy dokupić filcowe arkusze, które dostępne są w wielu sklepach papierniczych. Materiał filcowy występuje w bardzo wielu kolorach i łatwo się go przycina. Zszywanie też nie jest najtrudniejszym zadaniem. Ważne jedynie by znaleźć odpowiednie wykroje i zabawa w szycie gotowa.
Do zszywania dostępne są także różne modele torebeczek – niektóre przedstawione na zdjęciach. Są kolorowe, w wielu odcieniach z rozmaitymi dekoracjami od motylków, przez guziczki, gwiazdki, serduszka i kwiatuszki. A więc wszystko to co dziewczynki tak bardzo lubią.